I z  S p o m e n i c e  š k o l e

KAKO SMO DOBILI ŠKOLU

Skupština grada Zagreba na svojoj sjednici od 28. lipnja 1968. g. donijela je Rješenje o osnivanju škole Jarun - Gajevo, odredivši joj područje omeđeno sa sjevera autocestom, s istoka Vurovčicom (Srednjaci i  Gredice), s juga Savom, a sa zapada bivšom granicom općine Črnomerec. Istim Rješenjem imenovan je za privremenog direktora škole Jarun - Gajevo Dragutin Hegeduš. Dana 31. siječnja 1969. g. izvršen je tehnički pregled zgrade i primopredaja škole. Zgrada još uvijek nije bila posve završena. Nedostajao je spojni trakt između učionica i gimnastičke dvorane. Hodnik gimnastičke dvorane također nije bio dovršen. Trebalo je otkloniti još niz sitnijih nedostataka. Bez obzira na sve to, 1. veljače 1969. godine, pod vodstvom svojih učitelja u 10.00 sati u školu su došli učenici iz svojih dotadašnjih škola: „Milan Špalj”, „Sava Kovačević”, „Braća Ribar” i „Matija Gubec”.

Te godine škola je brojila 945 učenika, raspodijeljenih u 30 razreda (15 razredne i 15 predmetne nastave).

OBNOVLJENA ŠKOLA

1981./1982. dovršena je dogradnja škole. Sagrađeno je 6 učionica, jedna velika radionica sa skladištem, fotolaboratorij, kabinet za domaćinstvo, moderna kuhinja i dvorana koja će služitii kao restoran. Sve je to moderno opremljeno. Podovi su u dvorani i hodnicima od mramora. Isto tako i u starom dijelu su hodnici i atrij dobili pod od mramomih ploča. Napravljena je velika garderoba za učenike. Ulazni atrij u školu je povećan, a škola je dobila i novu nadstrešnicu, koja može u slučaju kiše primiti više od 800 učenika.

PODJELA ŠKOLE

17. lipnja 1991. u našoj školi na sjednici Učiteljskog vijeća, ravnatelj škole gospodin Ante Sučić pročitao je elaborat o osnivanju dviju škola u zgradi sadašnje i od 1. rujna one će djelovati kao dvije samostalne škole. Za vršitelja dužnosti ravnatelja nove škole, koja je nazvana OŠ Alojzija Stepinca, imenovana je gospođa Karmen Lukinac-Petrinec.

ADAPTACIJE I PREUREĐENJA

Zbog starosti objekta česta je potreba za renoviranjem i prenamjenom nekih dijelova.

2005. godine uređena je školska porta na ulazu, nove svlačionice uz dvoranu za TZK te višenamjenska prostorija.

2006. godine obnovljena je školska dvorana, a u središtu škole uređen je botanički kutak.

Od 1. travnja 2009. godine naša škola preuzela je organiziranje prehrane za učenike osnovnih škola gradskih četvrti Trešnjevka jug i Trešnjevka sjever.

2012. godine promijenjen je krov škole te su obnovljeni zidovi i strop u blagovaonici.

2013. godine obnovljena je školska kuhinja.

Sve do školske godine 2013./2014. u istoj su zgradi djelovale dvije škole, matična OŠ Ivana Meštrovića i OŠ Alojzija Stepinca.

Izgradnjom obližnjeg novog naselja Vrbani III, pojavila se potreba za novom školom. Kako se broj učenika u odnosu na razdoblje 90-ih godina smanjio, Grad je donio odluku da se u novo naselje preseli škola OŠ Alojzija Stepinca.

U novu smo školsku godinu 2013./2014. krenuli s novim brojem učenika koji su do sada pohađali OŠ Alojzija Stepinca. Tako ove školske godine našu školu pohađaju ukupno 604 učenika, od 1. do 4. razreda 315 učenika, a od 5. do 8. razreda 289.

Imamo 29 razrednih odjeljenja u kojima predaje 60 učitelja.

« Ožujak 2024 »

Raspored prehrane za mjesec: OŽUJAK